Najnowsze wiadomości

25 czerwca 2022 1:31

Czy warto kupić specjalny fotel dla gracza?Wielogodzinna rozgrywka potrafi być męcząca, nie tylko ze względu na ciągłe skupienie się nad wydarzeniami na monitorze lub ekranie laptopa. Sporym problemem może okazać się bowiem źle dobrane siedzisko.

Jeśli zdecydujemy sia na standardowe krzesło lub fotel, po pewnym czasie nasze plecy dadzą o sobie znać, a sama gra nie będzie tak komfortowa, jakbyśmy tego oczekiwali. Wszystko to sprawia, że warto zastanowić się nad zakupem dedykowanych modeli gamingowych.

Zalety fotela gamingowego

W przypadku tego typu produktów zawsze istotne jest pytanie o ich cenę. Jak się bowiem okazuje, fotel dla gracza, zwłaszcza jeśli mamy na myśli modele ze średniej lub wysokiej półki, może kosztować sporo, często grubo ponad tysiąc złotych.

Czy jest więc wart takich pieniędzy? To wszystko zależy od tego, w jaki sposób i jak często będziemy z niego korzystać. Modele gamingowe, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone dla graczy. Tyczy się to jednak przede wszystkim osób, które rozgrywają wielogodzinne sesje, w trakcie których przez bardzo długi czas siedzą w jednej pozycji. Jak wskazują rozmaite badania, wiąże się to ze sporym obciążeniem kręgosłupa, co oczywiście objawiać się może intensywnym bólem, który w skrajnych przypadkach znacząco utrudnia nam życie.

Warto więc rozbić wszystko, aby wspomniane obciążenie było jak najmniejsze. Zapewniają to właśnie fotele gamingowe, wyróżniające się specjalnie wyprofilowaną budową, gwarantującą odpowiednie podparcie dla naszej sylwetki. Wpływ na komfort mają także materiały, z których są one wykonywane. Korzystanie z takiego fotelu okaże się więc nie tylko korzystne dla naszego zdrowia, ale po prostu wygodne. Docenimy to zwłaszcza po kilku godzinach intensywnej gry.

Dla kogo fotel gamingowy?

Biorąc po uwagę wszystkie informacje podane powyżej, śmiało możemy stwierdzić, że tego typu fotele kierowane są przede wszystkim do graczy spędzających przez komputerem sporą ilość czasu, ale również do wszystkich osób ceniących sobie jak najwyższą wygodę.

To jednak nie wszystko. Fotel dla gracza przyda się także w sytuacji, gdy komputer wykorzystujemy w pracy. W wielu przypadkach produkt tego typu spisuje się lepiej niż standardowe fotele biurowe.

Jak wybrać fotele dla graczy?

Skoro wiemy już, jakie są plusy korzystania z tego typu stanowisk, warto się zastanowić, na co zwrócić uwagę, aby nasz wybór okazał się strzałem w dziesiątki.

Najważniejszy powinien być dla nas oczywiście materiał, z którego fotel został wykonany. Wpływa on nie tylko na komfort siedzenia, ale również wytrzymałość poszycia i łatwość jego czyszczenia. Niezwykle popularnym tworzywem jest ekologiczna skóra, głównie ze względu na wysoką wygodę oraz prostotę utrzymania jej w czystości. Po stronie jej wad należy natomiast zapisać wysoką podatność na wycieranie.

Droższe modele wykonywane są także z naturalnej bawełny i wełny, dzięki czemu są bardzo miłe w dotyku. Na drugim końcu znajdują się natomiast fotele z tkanin syntetycznych. Decydując się na fotel dla graczy, nie możemy zapomnieć także o jego budowie. Mowa tu przede wszystkim o oparciu, które powinno pozwolić na naturalne ułożenie kręgosłupa w kształt litery S. Warto decydować się również ma modele z wygodnymi podłokietnikami oraz oparciem na głowę.

Wszystko to powinno być regulowane, zwłaszcza ułożenie oparcia i wysokość siedziska, tak aby możliwe stało się dostosowanie go do naszego stanowiska, na którym umieszczony został monitor lub laptop. Niektórzy gracze przy zakupie fotela zwracają uwagę również na wyposażenie dodatkowe, które może przybrać formę wbudowanych złączy (np. audio), przycisków czy też głośników. Wszystko to zdecydowanie podnosi naszą wygodę.

Dobór fotela gamingowe powinien uwzględniać przede wszystkim to, jak wiele czasu spędzamy przez komputerem. Jeśli gramy dużo, naprawdę warto zainteresować się tego typu produktami. Możemy liczyć nie tylko na wysokim komfort gry, ale również na odpowiednie zabezpieczenia naszego zdrowia. Oczywiście przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto dokładnie prześledzić wszystkie dostępne rozwiązania.

Niezwykle pomocne mogą okazać się także opinie i recenzje osób, które miały okazję wypróbowania poszczególnych modeli. Dzięki nim będziemy mogli przekonać się, jak konkretny model spisuje się w rzeczywistości i czy jest wart naszej uwagi.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (2)

  1. Bury - 2 marca 2020

    @michel Jak kupujesz taki fotel za 1500zł to masz też gwarancję wymiany części jak coś pójdzie nie tak. Ja preferuję kupowanie foteli z przecen, np. na media expert.pl jest teraz spoko z cenami

  2. michel - 3 października 2019

    Hej, fajny artykuł. Tak się właśnie zastanawiam nad zakupem fotela kubełkowego - gamingowego. TYylko opinie są różne... niektórzy zachwalają takie za 500 zł, a inni narzekają na takie za 1500 zł. Ja jestem w stanie trochę wydać i zastanawiam się na noblechairs na naturalnej skórze, mają świetne opinie, np. tutaj - https://www.prorankingi.pl/rankingi/dla-graczy/fotele-dla-graczy/ - Czy Twoim zdaniem warto wykładać taką kasę na fotel tego typu? Czy noblechairs są dobre? Pozdrawiam :)