Najnowsze wiadomości

16 kwietnia 2024 21:14

Czym się kierować kupując biurko do pokoju?​Chcesz przygotować swój kącik do pracy i zaopatrzyć się w dobrej jakości biurko do pokoju? A może urządzasz swoje biuro? Ten wybór będzie miał ogromne znaczenie. Zobacz czym kierować się kupując biurko do pokoju.

Nie tylko wygląd jest ważny

Oczywiście dopasowanie biurka do całej stylistyki pokoju jest ważne, ale nie najważniejsze. Praca przy komputerze musi być przemyślana, aby nie sprawiała dyskomfortu, bólu głowy, kręgosłupa czy innych dolegliwości. Optymalnie, biurko do pokoju powinno mieć wysokość około 72-75 centymetrów, jednak nie wyższe niż 80 centymetrów.

Oczywiście kluczowe jest tu także krzesło. Podczas pracy przy komputerze, kąt między ramieniem, a przedramieniem powinien być lekko rozwarty lub wynosić 90 stopni. To optymalne rozwiązanie. Stopy muszą w całości leżeć na podłodze, a nogi zginać się, przypominając kąt prosty.

Zwróć uwagę także na zagospodarowanie blatu. Powinien być on na tyle głęboki, aby zmieścił się ekran laptopa lub monitora, a odległość do oczu wynosiła od 40 do 75 centymetrów. W odpowiednim miejscu powinna znaleźć się również klawiatura, aby ramię nie bolało Cię podczas pracy. Wzrok nie powinien też być zbyt nisko i zbyt wysoko - górna część monitora musi być na poziomie oczu, aby głowa miała naturalne położenie.

Nogi biurka powinny być stabilne, a blat prosty w czyszczeniu. Weź pod uwagę, że mogą się na nim znaleźć okruszki, czasem wyleje się woda albo odłożysz brudną łyżeczkę. Remont w domu? W takim razie przyda Ci się kredyt gotówkowy, który jest dodatkowym wsparciem finansowym.

Co może Ci pomóc w pracy?

Jeśli biurko jest zbyt wysokie, a nogi nie leżą komfortowo na podłodze, możesz zaopatrzyć się w specjalny podnóżek. To dobre rozwiązanie także dla niskich osób. Zapewnisz odpowiednie krążenie i warunki, które nie pozwolą na ból pleców.

Z Twojego kącika do pracy korzysta więcej niż jedna osoba? Różni was wzrost? Możesz zdecydować się na model biurka do pokoju, który można regulować.

Weź też pod uwagę miejsce do przechowywania. Gdzie będzie klawiatura? Gdzie schowasz drobiazgi, takie jak notatnik albo długopisy? Zobacz czy w biurku są niezbędne szuflady.

Zupełnie inny model będzie odpowiedni dla dziecka. Tu powinna być duża powierzchnia blatu i niższa konstrukcja. Wysokość biurka powinna być niższa o około 20 centymetrów. Poza tym warto zwrócić też uwagę na zaokrąglone brzegi.

Weź pod uwagę potrzeby biurka do pokoju, np. model dla gracza powinien być bardziej dopasowany do jego potrzeb. Tak samo jest z miejscem na drukarkę. Niezależnie od tego, czy chcesz wyposażyć pokój dla dziecka, czy dla dorosłego, kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem. To dodatek do Twojego budżetu domowego.

Artykuł partnera

Komentarze (0)