Najnowsze wiadomości

2 marca 2024 1:19

Multimedialny prezent na komunię



Wybór odpowiedniego podarunku dla dziecka przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej to nie lada wyzwanie. Jeśli nie mamy pojęcia, na co się zdecydować, powinniśmy zastanowić się nad zakupem elektroniki, a mówiąc dokładniej, dobrej jakości tabletu.

Tego typu urządzenia są wybierane bardzo często. Ich możliwości są obecnie tak szerokie, że z pewnością spotkają się z aprobatą większości dzieci. Dzięki nim mogą one surfować po sieci, oglądać filmy, przeglądać zdjęcia, korzystać z wbudowanego aparatu fotograficznego, czytać książki, a także grać oraz obsługiwać prawdziwą masę zróżnicowanych programów i aplikacji.

Jaki rodzaj tabletu wybrać?

Podobnie jak w przypadku smartfonów, omawiane urządzenia występują w wielu wersjach, dostosowanych do wymagań określonych grup użytkowników. Wszystko to sprawia, że możemy wymienić:

  • tablety klasy ekonomicznej – są to urządzenia zdecydowanie najtańsze, gwarantujące dość podstawowy zestaw wykorzystywanych podzespołów. Wszystko to sprawia, że często nie są one w stanie poradzić sobie z obsługą większej liczby aplikacji, co oczywiście kończy się nagminnym zawieszaniem się systemu. Decydując się na tego typu urządzenia, musimy więc zwrócić szczególną uwagę na ich specyfikację techniczną,
  • tablety multimedialne – mowa o modelach uniwersalnych, które zazwyczaj znajdują się na średniej półce jakościowej i cenowej. Bez problemu poradzą sobie z większością wymienionych wyżej zadań. Krztusić mogą się natomiast w przypadku obsługi programów szczególnie wymagających pod względem sprzętowym,
  • tablety klasy premium – najdroższe i najlepsze urządzenia, które posiadają wysokiej jakości podzespoły, a także specjalnie wzmacniane obudowy. Do tego dochodzą często rozmaite funkcje dodatkowe,

Wspomnieć należy również o modelach wyposażonych w przyzwoite aparaty, a także wysokiej jakości wyświetlacze, doskonale nadające się do odtwarzania filmów Full HD i 4K. Jaki tablet na komunię okaże się najlepszy? To oczywiście zależy od naszych możliwości finansowych.

Tablety do 500 złotych

Na początek niska półka cenowa, na której znajdują się zarówno urządzenia mało znanych firm, jak i ekonomiczne tablety gigantów, takich jak Lenovo czy Samsung. Wbrew pozorom, jest więc w czym wybierać.

Oczywiście musimy zdać sobie sprawę z tego, iż za 500 złotych nie kupimy tabletu szczególnie wydajnego, korzystającego z najlepszych podzespołów. Mimo wszystko, nie powinniśmy mieć problemów, by zakupić urządzenie z procesorem czterordzeniowym, którego częstotliwość taktowania wyniesie około 1,3 GHz. Warto zapamiętać, że zakup tabletów z układem CPU dysponującym wyłącznie jednym fizycznym rdzeniem nie ma najmniejszego sensu. Nie będzie on bowiem w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej podstawowymi programami i aplikacjami.

2 fizyczne rdzenie to absolutne minimum. Jeżeli chodzi natomiast o RAM, płynna praca stanie się możliwa w przypadku 1 GB pamięci, choć oczywiście im więcej, tym lepiej. W omawianym przedziale cenowym raczej nie znajdziemy modeli z wyświetlaczami Full HD. Maksymalną rozdzielczością będzie zazwyczaj 1024x600 lub 1280x800. Nie mamy też co liczyć na super jakości aparat oraz wzmocnioną obudowę.

Tablety do 1000 złotych

Zwiększenie budżety o 500 złotych zdecydowanie rozszerza nasze możliwości wyboru. Warto podkreślić, iż w tym przedziale cenowym znajdują się między innymi urządzenia 2w1, a więc tablety z dołączaną klawiaturą. Po jej zamontowaniu, zamienia się on w pełnoprawny laptop z dostępem do wielu ciekawych programów.

Co równie ważne, za tysiąc złotych jesteśmy w stanie zakupić tablet o wysokich parametrach technicznych, w zupełności wystarczających do obsługi wielu gier i bardziej wymagających programów oraz aplikacji. Nie powinniśmy mieć problemów, by znaleźć model z ośmiordzeniowym procesorem oraz 2 GB pamięci RAM.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Między innymi na przekątną ekranu, która zazwyczaj wynosi od 7 do 10.1 cali (w tej cenie znajdziemy również urządzenia Full HD), obudowę, często dodatkowo wzmacnianą, a także na ewentualną obecność modemu 3G lub LTE. Co prawda, większość tabletów w tej kategorii cenowej pracuje z wykorzystaniem systemu operacyjnego Android (im nowszy, tym lepiej), znajdą się również urządzenia oparte na systemie Microsoft Windows.

Jak widać, przyjęty przedział cenowy jest dość szeroki. Prezent na komunię do 1000 zł może okazać się więc bardzo atrakcyjny i przydatny.

Tablety za 1500 złotych i więcej

W ten sposób przechodzimy do sprzętu klasy premium, którego cena często grubo przekracza granicę tysiąca złotych. Dysponując takim budżetem, zakupić możemy urządzenia, które są wprost stworzone do odtwarzania filmów wysokiej jakości lub obsługi gier. Co równie ważne, posiadają one naprawdę wydajne podzespoły, a także pojemne baterie, dzięki którym mogą pracować przez wiele godzin.

Który tablet wybrać? Nie zawsze opłacalny okaże się zakup urządzenia za 2 tysiące złotych, gdyż dziecko nie będzie w stanie wykorzystać pełni jego potencjały. Gdy natomiast na tyle podrośnie, by odkryć jego możliwości, ciągły rozwój technologiczny sprawi, że sprzęt okaże się być przestarzały. Wszystko to sprawia, że warto decydować się na modele przyzwoite, znajdujące się na średniej półce cenowej.

Oczywiście niezależnie do wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, a więc procesor, pamięć RAM, pamięć wbudowaną, przekątną i rozdzielczość wyświetlacza, a także pojemność baterii. Jeśli uznamy, że zakup tabletu to za mało, możemy do prezentu dorzucić jakieś ciekawe akcesoria. Spośród nich wymienić można chociażby:

  • myszki
  • klawiatury,
  • etui,
  • folie ochronne,
  • rysiki,
  • stojaki,
  • uchwyty.

Do tego wszystkiego możemy dodać również przenośne głośniki i słuchawki, dzięki którym dziecko będzie mogło rozkoszować się swoją ulubioną muzyką. Niezależnie od zawartości zestawu, tablet na Pierwszą Komunię Świętą okażę się trafionym prezentem, zwłaszcza gdy dziecko lubi korzystać z nowych technologii.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)