Najnowsze wiadomości

2 marca 2024 1:37

Segregator – funkcjonalny i praktycznyOkazuje się, że segregatory są jednymi z najmniej docenianych materiałów biurowych na rynku, a szkoda. Bowiem ich przydatność i praktyczność jest ogromna. Segregatory są nieocenione podczas segregowania dokumentów, ich dzielenia oraz archiwizowania czy przechowywania.

Segregatory sprawdzają się doskonale zarówno w biurach, jak i w domach prywatnych, gdzie często również jest sporo dokumentów papierowych, które powinno się przez jakiś czas zachować. Tylko z pozoru wybór segregatora jest prosty i błahy. Tak naprawdę nie jest wcale tak łatwo wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb. Z czego to wynika? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Przede wszystkim segregatory dostępne na rynku wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Różnią się też między sobą grubością czy wewnętrznymi mechanizmami wykorzystywanymi do spinania ze sobą dokumentów.

Segregator na dokumenty

Segregator służy przede wszystkim do przechowywania i archiwizowania dokumentów. Dlatego też podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zastanowić się ile tych dokumentów docelowo będzie. Od tego zależy w dużej mierze grubość segregatora. Nie bez znaczenia jest też format papieru wykorzystywanego w biurze. Może być to format A3, A5 lub klasyczny format A4. Do tych wielkości są z reguły dopasowywane wielkości segregatorów. Zdecydowanie najpopularniejsze od lat są segregatory w formacie A4. Do nich właśnie wpina się dokumenty w formacie A4. Wiele osób trzyma cenne dokumenty dodatkowo w koszulkach. Wówczas warto pomyśleć o wyborze segregatora odpowiednio większego, tak aby nie wystawały one poza niego.

segregator

Segregator biurowy

Rozmiar segregatora ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim trzeba bowiem pamiętać, że za mały segregator nie zabezpieczy należycie dokumentów, które się w nim znajdą. Będą one wystawać, zaginać się, a więc i niszczyć, a przecież nie o to chodzi. Jeszcze innym ważnym parametrem segregatorów jest ich wielkość oraz szerokość grzbietu. Kiedy docelowo dokumentów ma być sporo warto postawić na model z szerszym grzbietem, który zmieści większą liczbę dokumentów. Na ogół na grzbietach segregatorów jest dodatkowe miejsce na to, aby na wsuwanej karteczce wpisać informacje o dokumentach, które są w nim przechowywane. Jeśli posiada segregatora ma być dość duży i szczegółowy, to mona pomyśleć również o wyborze segregatora z jeszcze większym grzbietem. Segregatory najczęściej zapinane są na zamek ringowy. to zamek zbudowany z pierścieni otwieranych ręcznie. Ich wielkość czy liczba uzależniona jest od wielkości samego segregatora. Mogą one mieć kształt prostokątny, okrągły lub kształt litery D.

Segregator - wygodny i bezpieczny

Obecnie w wielu sklepach papierniczych znaleźć można wiele narzędzi, które przydają się podczas porządkowania dokumentacji. Jednak to właśnie segregatory i skoroszyty wydają się być zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, aby dobrze pełniły powieszoną im rolę, należy najpierw postawić na odpowiedni model. W asortymencie sklepów z artykułami biurowymi nie brak przecież rozwiązań dla dzieci, a także tych do użytku domowego czy biurowego, np. producenta Esselte. W biurze warto postawić na wysokiej jakości segregatory, które są poręczne, a przy tym pozwalają na bezpieczne przechowywanie istotnych dokumentów. Są one w 100% bezpieczne w segregatorach, które można w łatwy sposób transportować z miejsca na miejsce. Problemem nie jest również ich otwieranie.

Komentarze (0)