Najnowsze wiadomości

21 lipca 2024 10:17

Fotel fryzjerski - jak kupić najlepszy?Znalezienie odpowiedniego fotela fryzjerskiego nie jest proste, jednak bardzo potrzebne, ponieważ to właśnie idealnie dobrany fotel pozwala zapewnić klientom wygodę w trakcie przeprowadzania zabiegów fryzjerskich. Zwykle farbowanie czy ścinanie włosów oznacza konieczność długiego siedzenia w fotelu w jednej pozycji. Jeśli fotel byłby niewygodny, na pewno odbiłoby się to na komforcie klienta czy klientki. A to z kolei mogłoby oznaczać, że już więcej do takiego salonu fryzjerskiego nie wróci. Jak kupić wygodny fotel fryzjerski do swojego salonu? Czym się kierować i na co zwracać uwagę? Gdzie można taki fotel znaleźć?

Fotel fryzjerski - ale jaki?

W dostępnych sklepach jest mnóstwo różnych foteli. Jeśli chodzi o produkty w sklepach stacjonarnych, są one jednak przeznaczone raczej do domu. Specjalistyczne produkty musimy znaleźćonline, szukając na stronach sklepów czy firm, które działają w branży fryzjerskiej. Taką firmą jest między innymi Ayala, która produkuje różnorakie meble fryzjerskie. W jej asortymencie znajdują się także i fotele. Wybierając fotel fryzjerski do swojego salonu trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na jego wygląd, wygodę użytkowania (tak przez klienta, jak i przez samego fryzjera), ale również możliwości regulacji. 

fotel Ayala

Fotel fryzjerski - parametry

Nie kupujmy fotela zanim nie zapoznamy się z jego cechami charakterystycznymi. Ważna jest między innymi waga, rodzaj zastosowanego materiału, ale też między innymi pompa, którą w nim zamontowano. Najlepsze są fotele z pompą hydrauliczną, która pozwala zmieniać wysokość siedziska bez konieczności wstawania klienta/klientki. Nawet w trakcie pracy fryzjer może wygodnie zmienić wysokość, dostosowując ją do swoich potrzeb. Jeśli chodzi o materiał, oczywiście musi być wodoodporny i łatwy w czyszczeniu, więc sprawdza się skóra i jej podróbki. Z kolei jeśli chodzi o wagę, fotel nie powinien być cięższy niż 10 kilogramów, ponieważ manewrowanie nim wtedy staje się problematyczne. Jeśli zaś chodzi o sam wygląd, na szczęście w tej chwili dostępnych modeli jest tak wiele, że każdy jest w stanie wybrać coś idealnego, co sprawdzi się świetnie w jego salonie. Różne kolory, kształty, zagłówki lub ich brak, podłokietniki, wersje nowoczesne i klasyczne - naprawdę jest w czym wybierać!

Fotel fryzjerski Ayala

Ayala to znany producent mebli fryzjerskich - w tym także foteli do salonów fryzjerskich. Zaglądając na stronę producenta, można zapoznać się dokładniej z jego ofertą. Dostępne są modele o różnej wielkości, barwach, wyprofilowanych oparciach i regulacji- dlatego jeśli ktoś zdecyduje się właśnie na markę Ayala, podejmie dobrą decyzję!

Komentarze (0)