Najnowsze wiadomości

4 czerwca 2023 14:58

Fotografia produktowa - czym dokładnie jest?Fotografia produktowa to gałąź fotografii, która polega na przedstawieniu konkretnego produktu. Jest to jedna z najprężniej rozwijających się działów fotografii, ze względu na stale poszerzający się zakres biznesowy. Obecnie prawie każda działalność gospodarcza skupia się na sprzedaży jakiegoś produktu.

Rodzaj fotografii zwanej fotografią produktową stale się poszerza co sprawia, że usługi świadczące przed specjalistów tej dziedziny są zaawansowane. Nawet najlepszy produkt, źle zaprezentowany na fotografii nie wzbudzi w kliencie chęci zakupu. Specjaliści twierdzą, że dobre zdjęcie samo się obroni i samo sprzeda. Tworzenie pięknych, estetycznych i perfekcyjnych fotografii to zajęcie dla prawdziwych pasjonatów fotografii produktowej. 

Fotografia produktowa cennik

Ile tak naprawdę trzeba zapłacić fotografowi aby efekt był naprawdę satysfakcjonujący? Jest to bardzo ruchoma kwestia, ponieważ składają się na nią m.in: wielkość produktu, jego rodzaj, częstotliwość współpracy oraz wersja zdjęcia. Dopiero na tej podstawie możliwe jest oszacowanie całkowitego kosztu usługi. W grę mogą wchodzić także doświadczenie oraz fachowość fotografa, a także jego zdolności. 

fotografia produktowa poradnik

Fotografia produktowa poradnik

Aby fotografia konkretnego produktu była udana muszą zostać spełnione pewne warunki. Najważniejsze z nich to:

  • Światło - najlepsze to światło dzienne. Lampy powinny być jedynie uzupełnieniem bądź wsparciem w trudnych warunkach pogodowych, kiedy słońce jest ograniczone.
  • Cień - element, który jest bardzo ważny i który nie może przytłaczać produktu. Zaleca się korzystanie z dyfuzora do flesza, która sprawia, że światło jest bardziej równomierne. 
  • Tło - najlepsze to takie, które jest białe lub neutralne. Dodatkowe kolory bardzo często odwracają wzrok od tego co na fotografii kluczowe. Fotografowie twierdzą, że najlepszym tłem jest tzw. krzywa nieskończoności, która daje możliwość skupienia uwagi wyłącznie na pożądanym obiekcie. 
  • Statyw - to konieczne narzędzie, które bardzo często traktowane jest po macoszemu. Odpowiednia ostrość możliwa jest to uzyskania właśnie przy pomocy statywu.
  • Naturalność - odchodzi się od używania filtrów na konkretną fotografię. Stawia się przede wszystkim na autentyczny efekt, który zatrzyma prawdziwy kolor produktu. 

Co więcej, dbałość o produkt to ostatnia a zarazem bardzo ważna kwestia. Obiekt nie może być brudny, pogięty czy niewyprasowany. Wygląd estetyczny jest kluczem do tego, aby fotografia obiektu była zadowalająca dla obu stron, zarówno dla klienta jak i samego fotografa.

Fotografia produktowa 360

Co to jest fotografia produktowa 360? Jest to zdjęcie obrotowe, które daje możliwość dostrzeżenia każdego, nawet najmniejszego elementu z różnych stron. Wysokiej jakości zdjęcia 360 oraz fotografie 3D cieszą się ogromną popularnością oraz wysokim zainteresowaniem osób, które wykazują chęć zakupu. 

Fotografia produktowa Kraków
Gdzie znaleźć fotografa produktowego w Krakowie? Firma Prototu oferuje profesjonalne usługi. Z nimi możliwa jest wizualizacja na poziomie PRO. Jak sami podkreślają, każdy produkt to dzieło, któremu należy się uwaga oraz poświęcony czas.

PROTOTU

ul. Lubelska 16-18

30-003 Kraków

tel. +48 12 4004012

www.prototu.pl

Komentarze (0)