Najnowsze wiadomości

4 czerwca 2023 16:48

Idealny fotel fryzjerski - jak go wybrać i gdzie kupić?Żeby przyciągnąć klientów do swojego salonu fryzjerskiego, których z roku na rok jest coraz więcej, trzeba być specjalistą w swojej branży i posiadać rozsądny cennik. Jednakże dla odwiedzających liczy się także wygląd salonu oraz wygoda w trakcie trwania wszystkich zabiegów - czy to koloryzacji, czy też na przykład ścinania włosów. Bardzo ważnym elementem jest zatem fotel fryzjerski, który powinien być odpowiednio wysokiej jakości i zapewniać komfort w czasie siedzenia. Jaki będzie najlepszy i czym się kierować w trakcie zakupów?

Dopasowany do wnętrza

Fotel fryzjerski jest jednym z najważniejszych elementów w każdym salonie fryzjerskim, ale oczywiście nie jedynym. Nie dość, że nawet w małych firmach najczęściej są co najmniej 2 lub 3 fotele, to jeszcze powinno się znaleźć miejsce na poczekalnię, recepcję, przestrzeń do mycia włosów, itp. Każdy fotel musi być zatem dopasowany do wnętrza, żeby idealnie się z nim komponował. Dlatego właśnie najczęściej wybiera się wersje w ciemnych kolorach - przeważnie czarne. Pasują do różnych kolorów na ścianach i rozmaitych mebli. Oczywiście, w sprzedaży można znaleźć jednak naprawdę rozmaite wersje - na przykład bajkowe, przeznaczone specjalnie dla dzieci, albo bardziej klasyczne niż nowoczesne, które nawiązują wyglądem do foteli z lat 50'. 

 

fotel fryzjerski

Cechy dobrego fotela

Wiemy już, że dobry fotel musi pasować do reszty salonu fryzjerskiego. Musi jednak posiadać także wiele innych cech - z zapewnieniem wygody pracy fryzjera i komfortu klientom na czele. Fotel powinien być wygodny w dopasowywaniu do konkretnych potrzeb (nie każdy posiada przecież taki sam wzrost), dlatego musi być regulowany. Można zdecydować się na wersję z pompą gazową lub hydrauliczną, przy czym każda z tych opcji posiada swoich zwolenników. Wersje z pompą gazową są tańsze, jednak pompa hydrauliczna umożliwia regulowanie wysokości bez schodzenia klienta - nawet w trakcie ścinania czy układania fryzury można więc wyregulować wysokość wedle potrzeb. Fotel musi też być stabilny, z solidną podstawą i z odpowiednią wagą - polecane są przede wszystkim modele nie cięższe niż 10 kilogramów. Gdy przekraczają tą wartość stają się ciężkie w manewrowaniu. 

Fotel fryzjerski Ayala

Ayala to znany producent mebli fryzjerskich, który jest ceniony w branży przez licznych posiadaczy salonów fryzjerskich. Tworzone przez firmę meble są wysokiej jakości, wygodne i świetnie się komponują ze współczesnymi wnętrzami. Jednocześnie wybór jest naprawdę duży, więc każdy może znaleźć coś dla siebie i swojego zakładu. Fotele fryzjerskie tej marki cechują się wytrzymałością, a ich ceny nie są wygórowane.

Komentarze (0)