Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 17:59

Jak wybrać deskorolkę elektryczną?​Jak wybrać deskorolkę elektryczną? Kilka porad i propozycji 

Deskorolka elektryczna jest ostatnio bardzo popularnym sprzętem. Kupujemy ją na potrzeby własne, a także jako prezent dla bliskich. Sprawdza się nie tylko, jako urządzenie do zabawy, ale również, jako środek transportu w zatłoczonych miastach. Nic dziwnego, że przez wielu jest tak chętnie wybierana. Dowiedz się więc, jak wybrać deskorolkę elektryczną, aby zakup ten był jak najbardziej udany!

1. Jak wybrać deskorolkę elektryczną? Postaw na moc!

2. Maksymalna prędkość kluczowym czynnikiem

3. Pojemność akumulatora - nie zapominaj o niej!

4. Wielkość kół ma znaczenie

5. Światła, obciążenie i Bluetooth - również ważne aspekty!

Jest naprawdę sporo deskorolek elektrycznych na rynku od różnych producentów. Wszystkie różnią się od siebie designem, ale przede wszystkim parametrami, których nie zobaczysz na deskorolce, a jedynie w opisie jej specyfikacji. Właśnie o tym należy pamiętać przy wyborze odpowiedniego rozwiązania. Z tego artykułu dowiesz się, na jakie cechy deskorolki elektrycznej powinieneś zwracać uwagę!

Jak wybrać deskorolkę elektryczną? Postaw na moc!

Kluczowa cecha wszystkich deskorolek elektrycznych. Od niej zależą także inne parametry, o których później. To, na jak mocną deskorolkę się zdecydujesz zależy w pełni od Ciebie. Urządzenia tego typu przeważnie wyposażone są w dwie jednostki napędzające dla każdego z kół. Absolutne minimum to 2x 250W, ale my zalecamy wybór nieco mocniejszych produkcji. Wszystko dlatego, że to od mocy zależy prędkość maksymalna, a co najważniejsze kąt wzniesienia, pod które deskorolka bez problemu wjedzie. Jak możesz się domyślać, im większa moc tym wzniesienie może być bardziej strome. Co ciekawe, moc ma także wpływ na maksymalne obciążenie, ale o tym także przeczytasz nieco później.

Maksymalna prędkość kluczowym czynnikiem

Zastanawiasz się, jak wybrać deskorolkę elektryczną? Z pewnością musisz zwrócić uwagę na maksymalną prędkość jazdy. Dla wielu jest to główny czynnik, który przemawia za wyborem danego modelu. Prędkości, jakich możesz oczekiwać zaczynają się od 10 kilometrów na godzinę. Również w tym przypadku zalecamy wybór nieco szybszego urządzenia z wiadomych przyczyn. Jadąc z prędkością 10 kilometrów na godzinę nie odczujesz większej różnicy szybko idąc. Deskorolki elektryczne, które mogą jechać z prędkością 15 kilometrów na godzinę to już nieco lepszy wybór. Na rynku znajdziesz jednak propozycje o prędkości maksymalnej 20/25 kilometrów na godzinę i według nas to najlepszy wybór. Nie tylko szybciej dostaniesz się do pracy, szkoły, czy sklepu, ale również poczujesz wiatr we włosach, adrenalinę i frajdę, a przecież o to w tym chodzi!

Pojemność akumulatora - nie zapominaj o niej

Pewnie nie wyobrażasz sobie sytuacji, w której właśnie wracasz z pracy na swojej deskorolce elektrycznej i w połowie drogi do mieszkania rozładował się akumulator, nie możesz do tego dopuścić. Dlatego też pamiętaj, aby zwrócić uwagę na pojemność akumulatora przy wyborze deskorolki. Właśnie od niej zależy zasięg na jednym ładowaniu. Czego możesz oczekiwać? Minimum 10 kilometrów, ale również w tej sytuacji zalecamy wybór nieco pojemniejszego urządzenia. Masz do dyspozycji rozwiązania o zasięgu 15, a nawet 20 kilometrów i właśnie na takie deskorolki powinieneś postawić. Nie brakuje urządzeń, które mają zróżnicowany zasięg zależny od trybu jazdy.

Wielkość kół ma znaczenie

Nieco mniej ważny aspekt, jeśli poruszasz się po płaskim terenie. W miastach nie brakuje jednak nierówności, które mogą być niemałym problemem dla deskorolek o naprawdę małych kołach. Rozmiar kół 6,5 cala to absolutne minimum. Lepiej jednak wybrać coś nieco większego, aby nie przeżyć niemiłego zaskoczenia w trakcie jazdy. Dobrym wyborem będą koła 8 cali, nie brakuje jednak modeli, które mają 10-calowe koła. Jak już wspominaliśmy, ten element w dużej mierze zależy od podłoża, po jakim będziesz się poruszał. Jeśli szukasz wysokiej jakości deskorolek elektrycznych ze sporymi kołami, znajdziesz je tutaj: https://www.euro.com.pl/pojazdy-elektryczne,g!deskorolka-elektryczna.bhtml.

Światła, obciążenie i Bluetooth - również ważne aspekty

Zaczniemy od świateł, oczywiście nie może ich zabraknąć z kilku powodów. Za ich sprawą gwarantujesz bezpieczeństwo sobie, ale także innym, nie tylko przechodniom na chodniku, ale również kierowcom na drogach. W deskorolkach elektrycznych najczęściej montuje się światła LED. Obciążenie to kolejna ważna sprawa jednak uwarunkowana indywidualnie. Wszystko zależy od Twojej wagi. Wybierz jednak deskorolkę, która utrzyma nie 80/90 kilogramów, a 120/150 kilogramów ciężaru bez najmniejszego problemu. Łączność Bluetooth jest nieco mniej ważna, ale na pewno przydatna, kiedy korzystasz ze smarthphone'a i oczekujesz prędkościomierza, radia i odtwarzacza MP3, czy śledzenia trasy na mapach. Warto także pomyśleć o dodatkowych funkcjach, jak samo stabilizacja urządzenia przed startem, czy funkcja samo balansowania. To naprawdę pomaga, szczególnie kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym urządzeniem. Chyba już wiesz jak wybrać deskorolkę elektryczną i na jakie aspekty zwracać uwagę przy zakupie!

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)