Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 17:34

Łączenie aneksu z salonem, czyli jak urządzić funkcjonalną kuchnię otwartąPołączenie dwóch funkcji – wypoczynkowej i roboczej, na którą składa się kuchnia i salon – to świetny pomysł na stworzenie komfortowego i przestronnego wnętrza. Jednak i w tym przypadku warto ustrzec się błędów i całość zaprojektować mądrze.

Wydzielamy dwie strefy

Kuchnia powinna przenikać się z salonem, lecz nie warto, aby te dwa pomieszczenia całkowicie się ze sobą zlewały. Dobrym pomysłem jest postawienie „tamy” w postaci wyspy bądź lady, do której będzie można dostawić krzesła barowe. Świetnie wyglądają również przestrzenie z wyraźnym podziałem zarysowanym na powierzchni podłogi, gdzie salon wykonany jest np. w panelach lub drewnie, kuchnia zaś z udziałem eleganckich płytek gresowych.

Znajdujemy dobry projekt

Nie każdy projekt domu nadaje się do dobrego zaaranżowania kuchni otwartej. Warto prześledzić gotowe przykłady funkcjonalnych domów na stronie www.domoweklimaty.pl, aby odnaleźć inspirację. Dobrze jest też zwrócić uwagę na te propozycje, które nie zamykają się jedynie na planie klasycznego prostokąta.

Kuchnia powinna pasować do salonu

Czasami łączenie nowoczesności z klasycznym stylem urządzania wnętrz jest bardzo udaną metodą na aranżację. Do tego trzeba jednak nie lada zdolności, wyczucia smaku i wiedzy. Dlatego najbezpieczniejszym wyjściem jest przygotowanie kuchni, która pod kątem stylistycznym pozostanie spójna z salonem, a przy okazji nie będzie nad nim dominować.

Gdzie szukać inspiracji?

Przed rozpoczęciem projektowania na własną rękę dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z już funkcjonującymi rozwiązaniami. W tym celu warto zakupić kilka magazynów wnętrzarskich, obejrzeć dedykowane tej dziedzinie programy telewizyjne i zajrzeć do internetu, gdzie łatwo znaleźć sporo dobrej jakości materiału zdjęciowego na polskich i zagranicznych blogach. Kilka istotnych wskazówek znalazło się również w artykule pt.: „Aranżacja salonu z kuchnią w modelu otwartym – domoweklimaty.pl”.

Na koniec trzeba przemyśleć również jeden z aspektów technicznych, czyli dystrybucję zapachów w domu z otwartą kuchnią. W tym przypadku oszczędzanie na sprzętach AGD nie jest dobrym pomysłem, a zakup wysokiej jakości pochłaniacza zwróci się w postaci wyższego komfortu przebywania w takim wnętrzu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)