Najnowsze wiadomości

25 czerwca 2022 0:34

Plecaki na każdą okazje – Porównanie plecakówDobry plecak przyda się w każdej sytuacji. Letnie wypady na piknik, wyjścia na siłownie czy długie wycieczki po górach wymagają jednak zupełnie innego podejścia do tematu. Na rynku istnieje wiele rodzajów, typów i modeli plecaków. W tym wpisie przedstawiamy 3 najpopularniejsze i prezentujemy ich liczne zalety. Który plecak zatem wybrać ? Odpowiedz na to pytanie w dalszej części artykułu.


Plecaki sportowe
Pierwszą grupą plecaków są plecaki sportowe. Ich przeznaczenie wymaga, aby takie plecaki były poręczne i mieściły odpowiednio dużo. Konstrukcje takie nie posiadają luźnych pasków ani odstających elementów. Główną cechą jest ergonomiczność i wygoda. Smukłe kształty i przemyślane funkcje sprawiają, że takiego plecaka idealnie używa się do przenoszenia stroju na siłownię lub podczas jazdy na rowerze. To zdecydowanie jedna z głównych zalet. Wycieczki rowerowe czy wypady na rolki czasem wymagają zabrania ze sobą wody czy innych akcesoriów. W takim wypadku idealnie sprawdzą się sportowe modele, które będą przylegały do ciała i nie będą krępowały ruchów. Plecaki sportowe dostępne są w różnych wersjach. Najlżejsze są wykonane z jednego kawałka materiału i przypominają worek. Jeśli nie potrzebujemy licznych kieszeni i dużej powierzchni użytkowej to w zamian otrzymamy poręczny i lekki worek.
https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/bagaz-i-akcesoria/plecaki-sportowe-1542/


Plecaki turystyczne
Plecaki turystyczne są kolejną grupą plecaków. Ich budowa jest zupełnie inna ni tych sportowych. Oprócz tego, że są wygodne, zawierają szereg dodatkowych opcji. Plecak taki musi mieć dodatkowe uchwyty np. na karimatę lub namiot, który doczepia się od spodu, lub od góry.
Plecaki turystyczne są również przeważnie tworzone w zielonej lub ciemnej kolorystyce. Używane w trudnych warunkach często się brudzą. Na jasnym tle otarcia czy ślady od trawy byłyby bardzo nieestetyczne. Warto o tym pomyśleć wybierając wzór. Jeśli natomiast takiego plecaka będziemy używać bardziej do podróży pociągiem lub samolotem śmiało, można kierować się estetycznymi względami.
https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/bagaz-i-akcesoria/plecaki-turystyczne-1544/


Materiał wykonania plecaków turystycznych powinien być wytrzymały i sztywny. Dobrym pomysłem będzie też wybranie modelu, który jest nieprzemakalny. Wędrówki w górach czy w trudnych warunkach atmosfery naczyniach mogą uszkodzić cenny sprzęt np. laptop, czy aparat fotograficzny.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez producentów plecaków turystycznych k jet panel fotowoltaiczny na jego zewnętrznej powierzchni. Podczas wędrówki zamienia on energię słoneczną na elektryczną, a gdy będziemy potrzebowali jej podczas wieczornego ogniska — możemy podłączyć ładowarkę i wysłać zdjęcia z wycieczki. Taka konstrukcja znacząco nie większa ciężaru oraz nie zmienia konstrukcji. Panel umieszczony jest na zewnętrznej części plecaka, a przewody i bateria ukryte są we wnętrzu materiału.

Plecaki miejsce
Jeśli plecaka używać będziemy tylko w mieście i nie będzie on wymagał dodatkowych funkcji, to plecak miejski będzie najlepszą opcją. To najpopularniejsza grupa plecaków i w tej kategorii znajdziemy dużą gamę produktów. Plecaki miejskie są połączeniem wygody i lekkości oraz wytrzymałości. Tak tworzone konstrukcje posiadają liczne schowki i kieszenie. Materiały wykonania są lekkie i sztywne.

Bardzo duży nacisk producenci kładą na wygląd. Wiele wzorów, kolorów czy grafik pozwala wyróżnić się na tle innych i ciesz oko oprócz przenoszenia książek, czy dokumentów.
Plecaki miejskie są też doskonale dostosowane do miejskiego trybu życia. Mają otwory na słuchawki czy specjalne kieszonki wyprofilowane pod kątem telefonów komórkowych, czy odtwarzaczy mp3.Dobór odpowiedniego plecaka pozwoli na komfortowe przenoszenie rzeczy czy zabranie całego sprzętu na wypad pod namiot. Plecak daje ogromną korzyść w postaci komfortu, a konkurencyjna powierzchnia przenoszenia w porównaniu do torby czyni je naprawdę ciekawą alternatywą. Możliwość używania plecaków do jazdy na rowerze czy rolkach i komfortowe zwiedzanie lokalnych atrakcji z nim powoduje, że są bardzo popularne i łatwo dostępne. Ich ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kupić je można w supermarketach, sklepach sportowych czy w Internecie.

Komentarze (0)