Najnowsze wiadomości

23 czerwca 2024 8:51

Telewizja online alternatywą dla tradycyjnych odbiornikówJeszcze kilka lat temu telewizja była podstawowym medium współczesnego świata, jednak z czasem dużo działań przeniosło się do Internetu. Powstała również telewizja online, która była kluczową przyczyną prognoz, iż tradycyjne oglądanie filmów i seriali przed ekranem telewizora przejdzie do historii. Korzystanie z platform VOD daje bez wątpienia wiele możliwości, ale czy jest w stanie na zawsze wyprzeć tradycyjną telewizję?

Telewizja online daje więcej możliwości

Ile razy było tak, że leciał ważny mecz, a Ty jechałeś rozpoczynałeś właśnie podróż pociągiem? Albo leciał długo wyczekiwany przez Ciebie finał sezonu Twojego ulubionego serialu, a Ty nie miałeś dostępu do telewizora? Większość studentów nie posiada w wynajmowanych przez siebie pokojach telewizorów. Nie oznacza to jednak, że muszą czekać, aż odcinek pojawi się w internecie.

Rozwiązaniem wszystkich powyższych problemów jest właśnie telewizja online. Daje ona możliwość oglądania wybranych przez siebie stacji w tym samym czasie, w którym są one transmitowane w telewizji. Dodatkowo obraz ten jest wysokiej jakości i może być odbierany nie tylko przez laptopa, ale i przez tablet czy smartfon. To daje nieograniczone możliwości korzystania z tego rozwiązania.

tv internetowa

Czy telewizja online wyprze tradycyjną?

Coraz bardziej rosnący wzrost fanów telewizji online w stosunku do wielbicieli jej tradycyjnej formy budzi kontrowersje i skłania do refleksji. W sieciach komórkowych ruch rośnie szybciej niż w kablówkach. Jednak jest stanowczo za wcześnie, żeby stwierdzić, że zostanie ona całkowicie wyparta przez internet. Jest ona na równi z innymi środkami masowego przekazu, przede wszystkim za to, że jest tak łatwo dostępna.

Dodatkowo jest ona punktem odniesienia do innych mediów takich jaki na przykład portale społecznościowe. Mimo, iż młodzi ludzie w większości nie posiadają telewizorów, to i tak na bieżąco komentują w sieci wydarzenia transmitowane właśnie przez te odbiorniki. Uczestniczą w forach, oglądają dodatkowe programy, które są uzupełnieniem tego co leci w telewizji. Tym samym są częścią tej społeczności, nawet jeżeli osobiście nie oglądają jej w takiej formie.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż rozwój innych nośników jest tylko zaletą. Wchodzące na rynek nowe możliwości dają nam większe pole manewru, dzięki czemu poszerzamy nasze zainteresowania. Nie rezygnujemy z jednego na rzecz drugiego. Wszystko wzajemnie ze sobą współgra. Można to porównać do rozwoju telewizji w latach 50., kiedy to miała ona zdominować całkowicie kina. Stało się jednak zupełnie odwrotnie. Mimo iż teraz odbiornik ten gości w prawie każdym domu, to i tak ludzie często chodzą na seanse kinowe. Idą tam, by obejrzeć premierę długo wyczekiwanego filmu czy po prostu traktują to jako formę spędzenia wolnego czasu.

Telewizja online - usługa, która się opłaca

Wiele stron oferuje darmową transmisję telewizji internetowej, jednak bardzo często pochodzi ona z nielegalnych źródeł. Prawdą jest fakt, że każdy dostawca takich rozwiązań ponosi za nie określone koszty. Za abonament tradycyjnej telewizji również musimy uiścić opłatę. Nic dziwnego więc, że za transmisję online, zwłaszcza tę  wysokiej jakości, również się płaci.

Warto w tym celu skorzystać ze sprawdzonych stron takich jak na przykład twojatv.net. Platforma ta za drobną opłatę daje nam całoroczny dostęp do aktualnej listy linków do telewizji online. Wszystko zgromadzone w jednym miejscu, co daje Ci łatwy i szybki dostęp do swoich ulubionych kanałów.

Komentarze (0)