Niezwykły sposób pomagania bezdomnym zwierzętom
12 sie 2014 - Wolontariat
23 stycznia 2025 19:39
Pozytywny wynik testów myśliwskich jest podstawą do uzyskania uprawnień myśliwego. Żadna przygoda z łowiectwem, nie może zacząć się bez zaliczenia tego pierwszego kroku. Jak wygląda egzamin na myśliwego? Jak zdać go za pierwszym razem? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!
Na terenie całej Polski jest już ponad 120 tysięcy myśliwych, którzy zrzeszeni są w kołach łowieckich przynależących do nadrzędnej organizacji PZŁ (Polski Związek Łowiecki). Wszyscy myśliwi mają obowiązek wykonywania działań zleconych przez Polski Związek Łowiecki. Zazwyczaj określane są one w odgórnych planach rocznych, które poszczególne koła łowieckie mają obowiązek wykonać i zaraportować.
Do obowiązków myśliwych należy między innymi:
Każdy myśliwy należący do koła łowieckiego wykonuje powyższe obowiązki, które zostają mu zlecone przez lokalne koło łowieckie. Wielu mogło się wydawać, że myśliwi tylko odławiają zwierzynę leśną, ale jak widać jest zupełnie inaczej. Myśliwi dbają o lokalną florę i faunę oraz dążą do zachowania równowagi w lokalnym ekosystemie.
Zaliczone testy na myśliwego są podstawą, aby zostać przyjętym do Polskiego Związku Łowieckiego. Przystąpienie do egzaminów wymaga jednak spełnienia kilku podstawowych wymagań:
Spełnienie wszystkich powyższych wymagań umożliwia podejście do egzaminu łowieckiego. Pamiętajcie, że wszystkie wymagania należy spełniać DOKŁADNIE w dniu egzaminu.
Testy na myśliwego dzielą się na trzy etapy:
Egzamin pisemny składa się z 100 pytań zamkniętych. Z czego aż 30 z nich dotyczy bezpieczeństwa w trakcie polowania. Pozostałe 70 pytań dotyczą wiedzy ogólnej związanej z teorią i praktyką łowiectwa.
Kolejnym etapem jest egzamin ustny, który obejmuje identyczny materiał jak na egzaminie pisemnym. Jednak pytania w formie ustnej mogą przybierać nieco inną formę i powodować dodatkowy stres. Jeżeli jednak dobrze przygotowaliście się do egzaminu pisemnego, to wersja ustna nie powinna sprawić większego problemu.
Egzamin strzelecki polega na strzelaniu do określonych celów. Zaliczenie egzaminu następuje po oddaniu określonej liczby celnych strzałów do celów:
Strzały do rzutek – strzały celne 4/10
Strzały do „zająca” – strzały celne 4/10
Strzały do „rogacza” – minimum 3 / 5 strzałów.
Obowiązkowo należy zaliczyć wszystkie etapy egzaminu. W innym przypadku trzeba powtórzyć całość egzaminu w innym terminie.
Artykuł sponsorowany
© Copyright cik.sos.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Komentarze (0)