Najnowsze wiadomości

27 września 2023 0:01

Zabawa na kołkach - hulajnogi i rolki dla dzieciGdy na zewnątrz zaczyna robić się cieplej, a zima powoli odchodzi w zapomnienie, warto pomyśleć o pierwszych aktywnościach na świeżym powietrzu. Wstańmy z kanapy, fotela bądź łóżka, sięgnijmy do szafy i wyciągnijmy nasze pojazdy!

Oczywiście to samo tyczy się dzieci. Jeżeli zastanawiamy się, jak zachęcić je do ruchu, warto postawić na produkty sprawdzone od wielu lat. Mowa oczywiście o rozmaitych hulajnogach i rolkach, dzięki którym zabawa w parku lub przed domem stanie się znacznie atrakcyjniejsza. Pozwolą one również przyzwyczaić nasze dzieci do ruchu – będą czerpały z niego masę radochy i szybko zapomną o tym, że w domu czeka na nich komputer, tablet lub telewizor. To także doskonała okazja do tego, aby spędzić miły czas w rodzinnym gronie.

Hulajnoga dla dzieci

Gwarantuje masę dobrej zabawy, a przy okazji rozwija poczucie równowagi i umiejętności koordynacyjne, pozwalające dziecku lepiej panować nad swoim ciałem. Hulajnoga nie zajmuje zbyt dużo miejsca, większość modeli dostępnych na rynku jest składana. Wszystko to sprawia, że spokojnie zmieści się w bagażniku samochodu, a nawet do torby podróżnej. Dzięki niej, nasze dziecko może towarzyszyć nam na spacerze, zakupach czy też dłużej wyprawie. Co ważne, w sklepie znajdziemy modele przeznaczone dla najmłodszych.

Doskonałym na to przykładem jest hulajnoga czterokołowa, która bardzo często przyjmuje atrakcyjne kształty (na przykład żyrafy). Jest poza tym lekka i bezpieczna w użyciu. Mogą z niej korzystać nawet dwulatki. Podobnie jest wykonywana hulajnoga trójkołowa. Wyróżnia się szerokim podestem i specjalną, antypoślizgową konstrukcją.

Podczas jej zakupu, warto zwrócić uwagę, czy dysponuje ona regulowaną kierownicą, dzięki czemu łatwiej będziemy mogli dostosować ją do wzrostu naszego dziecka. Hulajnogi cztero i trójkołowe okażą się dobrym wyborem na początek. Dziecko z łatwością utrzyma równowagę, dzięki czemu zabawa okaże się po prostu bezpieczna.

Oczywiście w sklepie znaleźć można również niezwykle szeroką ofertę modeli dwukołowych, na których jeździć mogą już trzylatkowie. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na szereg innych parametrów.

  • Konstrukcja. Dobrym wyborem okaże się hulajnoga składana, którą z łatwością przetransportujemy w bagażniku samochodu lub torbie podróżnej. Regulowana kierownica sprawi natomiast, że produkt będzie służył dłużej. Gdy dziecko urośnie, wystarczy bowiem podwyższyć kierownicę.
  • Materiał. Hulajnogi dla najmłodszych powinny być wykonane z plastiku. Są bowiem lżejsze, dzięki czemu łatwiej nimi manewrować. W przypadku ewentualnej kolizji z rówieśnikiem, nie wyrządzą większych szkód. Starszym dzieciom należy natomiast kupić modele aluminiowe, które są po prostu bardziej wytrzymałe.
  • Koła. Pierwsze „kroki” lepiej stawiać na hulajnodze z kółkami plastikowymi, jednak trzylatkowie bardziej docenią koła gumowe, które pozwolą im jeździć na zróżnicowanych nawierzchniach. Oczywiście spore znaczenie ma także wielkość kół. Im są one większe, tym szybciej hulajnoga może się poruszać. Takie modele jak NILS Extreme WH113C zagwarantują pozwolą na dynamiczną jazdę, dlatego powinny być wykorzystywane przez większe dzieci.
  • Hamulec. Może być nożny i ręczny – każdy z nich spełni swoje zadanie.

Oczywiście nie należy zapominać o dopasowaniu hulajnogi do wzrostu dziecka, sprawdzić należy również udźwig interesującego nas modelu, a także to, czy posiada stopkę pozwalającą ustawić pojazd w pozycji stojącej.

Rolki dla dzieci

W ten sposób przechodzimy do rolek, które poza doskonałą zabawą, pozwolą dziecku rozwinąć umiejętności łapania równowagi. Zdecydowanie poprawi się także koordynacja oraz praca mięśni. Jeżeli nasze dziecko nigdy dotąd nie miało kontaktu z rolkami, powinniśmy decydować się na specjalne modele, dostosowane do nauki jazdy.

Przeważnie charakteryzują się one niewielkimi kołami i odpowiednio przemyślaną konstrukcją, która w odpowiedni sposób ustabilizuje stopę i zabezpieczy ją przed ewentualnymi urazami. Wszystko to sprawia, że takie rolki najlepiej kupować w sklepie internetowym specjalizującym się w sprzedaży wyposażenia dla najmłodszych. Rolki z supermarketu mogą bowiem okazać się słabej jakości.

Dla większych dzieci przygotowane zostały modele aluminiowe, charakteryzujące się większymi, szybszymi kołami. Należy dopasować ich rozmiar, a także sprawdzić, czy posiadają skuteczne mechanizmy regulacji, dzięki której łatwiej będziemy mogli dopasować but do stopy dziecka.

Hulajnogi i rolki to niepozorne sprzęty, które jednak gwarantują mnóstwo dobrej zabawy. Okażą się nieodłącznymi elementami rodzinnych wypraw, a także popołudniowych zabaw. Co ważne, nie kosztują wiele, dlatego warto się nimi zainteresować.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)