Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 17:36

Kredyt hipoteczny – jak uzyskać go krok po krokuJeśli rozważasz wnioskowanie o kredyt hipoteczny i wciąż jesteś optymistą, oznacza to, że jeszcze nie odstraszyła się biurokracja i wieloetapowy proces uzyskiwania tego produktu bankowego. Dużym ułatwieniem będzie odpowiednie przygotowanie się lub skorzystanie z pomocy bezpłatnego doradcy kredytowego.

Kredyt hipoteczny oraz cały proces jego pozyskiwania wymaga od nas odpowiedniego przygotowania . Musimy zebrać i przeanalizować oferty z wielu banków, wybrać kilka najlepszych, uzyskać potwierdzenie zdolności kredytowej oraz zebrać całą potrzebną dokumentację. Warto poznać najważniejsze kwestie związane z procesem pozyskiwania kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny – jak się do tego zabrać?

Co roku banki przygotowują mnóstwo ofert kredytów hipotecznych. Niestety, nie każda jest korzysta, a zły wybór może kosztować cię utratę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych np. z tytułu niekorzystnego oprocentowania, wysokich kosztów obsługi kredytu czy ubezpieczenia. Konieczne jest porównanie ofert kredytów hipotecznych pod kątem naszych indywidualnych korzyści. W tym celu trzeba będzie trochę pojeździć po bankach i poprosić o przygotowanie oferty kredytu hipotecznego.

Kolejnym krokiem jest ustalenie zdolności kredytowej. Każdy bank odrębnie ustala zdolność kredytową klientów, więc jeśli jeden cię odrzuci – warto udać się do następnego. Decyzji kredytowej możesz spodziewać się w okresie 3-4 tygodni. Następnie, jeśli dany bank potwierdzi twoją zdolność kredytową, musisz zebrać, uzupełnić i dostarczyć całą potrzebną dokumentację. Bank sprawdzi nie tylko, czy będziesz w stanie spłacać kredyt, ale także czy przyznanie go tobie jest zgodne z jego wewnętrznym regulaminem. Dokona także wyceny nieruchomości oraz oceni jej stan techniczny.

Doradca finansowy uzyska szybszy i tańszy kredyt hipoteczny

Bez wątpienia, aby znaleźć korzystną ofertę kredytu hipotecznego potrzebna jest specjalistyczna wiedza, której większość z nas nie posiada. Dużym ułatwieniem i pomocą będzie doradca finansowy, którego praca jest dla ciebie bezpłatna. Doradcy pobierają wynagrodzenie od banków, co reguluje ustawa o kredycie hipotecznym.

Na jakie dokładnie działania możesz liczyć zlecając pozyskanie kredytu hipotecznego doradcy? Odpowiedź jest prosta – na kompleksowe, czyli wszystkie niezbędny, a nawet więcej. Uzyska dla ciebie kredyt hipoteczny krok po kroku i zajmie się:

  1. Sprawdzeniem twojej zdolności kredytowej,
  2. Wybraniem najlepszej oferty kredytu hipotecznego,
  3. Przygotowaniem listy niezbędnych dokumentów,
  4. Pomocą w wypełnieniu wniosków kredytowych,
  5. Pilnowaniem twojej sprawy w banku podczas analizy kredytowej,
  6. Wytłumaczeniem zagadnień umowy kredytowej.

Ponadto firmy takie jak Małycha Business Finance zadbają o to, aby przy podpisaniu umowy kredytowej towarzyszył ci twój doradca. Oddanie spraw w ręce fachowców finansowych pozwoli ci podejść do tematu rozsądnie, a przy okazji zaoszczędzisz dużo czasu i oczywiście pieniędzy. Niektóre firmy doradcze angażują się także w bieżące raportowanie sprawy w banku. Dostajesz więc aktualne powiadomienie na jakim etapie jest twój wniosek kredytowy itd., a po otrzymaniu dokumentu umowy - wyjaśnią krok po kroku wszystkie zawiłości prawne dokumentu.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)