Najnowsze wiadomości

21 lipca 2024 10:08

Świąteczna Magia Marzeń Fundacji Mam Marzenie13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie odbędzie się pierwsza edycja olsztyńskiego koncertu Magia Marzeń organizowana przez Fundację Mam Marzenie. W trakcie imprezy zostanie przeprowadzony kiermasz rękodzieł bożonarodzeniowych, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na spełnianie marzeń Natalii, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie.

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie zapraszają mieszkańców Olsztyna na wyjątkowy świąteczny koncert. Już 13 grudnia, o godzinie 17.30 w Szkole Podstawowej nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie przy ulicy Herdera 3 odbędzie się charytatywny koncert Magia Marzeń. Dla gości przygotowano jasełka z kolędami i pastorałkami. Patronat nad koncertem objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Radio Olsztyn i TVP Olsztyn.

Miejsce koncertu nie jest przypadkowe – Poprzez organizację koncertu i zachęcanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 34 do działań na rzecz innych potrzebujących, chcemy rozwijać w nich postawy prospołeczne i szerzyć idee wolontariatu – wyjaśnia Marzena Górska-Zwolinska, wolontariuszka olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Ozdoby świąteczne ręcznie robione

Równolegle do przedstawienia prowadzony będzie jarmark rękodzieła bożonarodzeniowego, z którego dochód będzie przeznaczony na spełnianie marzeń Natalii z okolic Szczytna, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie, która marzy o tablecie. Dziewczynka jest dializowana, ponieważ nie przyjął się u niej przeszczep nerki. Tablet umilił by czas Natalii podczas podróży do szpitala oraz na samym zabiegu.

Idea koncertu Magia Marzeń powstała z chęci spełnienia pragnienia jednego z podopiecznych fundacji – Mateusza. Chłopiec chciał związać z muzyką swoją przyszłość. Marzył o pozostawieniu innym cząstki siebie. Wyrazem tego miało być nagranie własnej piosenki do słów wiersza jednej z podopiecznych fundacji, Natalii. Dziewczynka napisała wiersz w podziękowaniu za zrealizowane jej marzenia. Następnie do tekstu została skomponowana melodia i tak powstał utwór „Wspomnienia”. Niestety, Mateusz i Natalia odeszli zbyt wcześnie.

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie postanowili mimo wszystko spełnić marzenie chłopca, nagrywając jego piosenkę. W ten sposób, 29 marca 2010 roku, podczas pierwszej edycji koncertu Magia Marzeń, marzenie Mateusza zostało zrealizowane dzięki wielu wspaniałym ludziom. W wydarzeniu tym uczestniczyli, m.in. Dorota Miśkiewicz, Mieczysław Szcześniak, IRA, Krzesimir Dębski.

Źródło:newsrm.tv

Komentarze (0)