Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 17:31

Katowice: spełniło się najskrytsze marzenie Magdy, by mieć drewniany domek w ogródkuW tygodniu ubiegłym spełniło się Magdy z Międzyrzecza (lat 8), podopiecznej Fundacji Mam Marzenie. Dziewczynka ta marzyło o tym, aby mieć drewniany domek w ogródku. Chciała się w tym ogródku bawić. W dniu jej urodzin właśnie taka chatka stanęła tuż obok domu dziewczynki.

Magda, podopieczna oddziału katowickiego Fundacji Mam Marzenia, uwielbia rysować oraz bawić. się. Jednak jej największym pragnieniem było aby drewniany domek, pojawił się w jej ogródku oraz aby mogła się w nim bawić. W zeszłym tygodniu jej marzenie się spełniło. Dokładnie 12 maja, czyli w dniu jej urodzin.

- Odwiedziłyśmy Magdę pod pretekstem jej urodzin. Sama dziewczynka nie miała w ogóle pojęcia, że w dniu tum jej największe marzenie się spełni. Gdy po przywitaniu się oraz po krótkiej rozmowie, na podwórko wjechał duży pojazd razem z przyczepą. Magda dokładnie przyglądała się co się dzieje - opowiada Niesłańczyk Edyta, czyli wolontariuszka katowickiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Domek dla dzieci

Solenizantka wskazała miejsce dokładnie, w którym jej wymarzony domek ma stanąć. Później obserwowała bacznie jego budowę. Po zmontowaniu całej chatki, w środku mieszczone zostało łóżko piętrowe, biurko oraz ławeczka. Na werandzie zaś znalazły się krzesełka oraz stół.

- Gdy ogłoszono, że domek jest gotowy, to Magda wbiegła do środka oraz wszystko dokładnie sprawdziła. Na jej twarzy pojawił się uśmiech. Po tej chwili, zjedliśmy tort urodzinowy - opowiada Niesłańczyk Edyta, czyli wolontariuszka katowickiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Fundacja Mam Marzenie działa już od dwunastu lat. Działalność tejże fundacji opiera się całkowicie na zasadach wolontariatu. Liczba marzeń spełnionych na dzień dzisiejszy przekracza 6500. Wiele marzeń jednak wciąż czeka na spełnienie. Na stronie internetowej mammarzenie.org, możemy znaleźć wszelkie informacje o oczekujących oraz już spełnionych marzeniach. Znajdziemy także to w jaki sposób można fundację wesprzeć.

Komentarze (0)